Zdravá pleť je výsledkom snahy každého z nás.

Už staroveké civilizácie poznali omladzujúcu silu nádhernej rastlinky - šalvie lekárskej. Na panenských ostrovoch Kornati hojne rastie šalvia. Statoční, pracovití ľudia ju ručne zbierajú, sušia na čaj, vyrábajú z nej hydrolát a éterický olej. Pre krásu a mladosť pokožky, aj poškodenej, je výborným pomocníkom hydrolát zo šalvie. Pokožka tváre, ale aj celého tela sa ním potiera, čím sa obnovuje a omladzuje, upokojuje. Účinok sa zvyšuje pitím čaju zo šalvie. Hydrolát šalvie preniká hlboko do pokožky, preto ho domorodí obyvatelia používajú nielen na omladenie, vypnutie, ale aj pri akné, vyrážkach, ekzémoch, opuchoch nôh...

Dokáže rozpúšťať tuky, je výborným pomocníkom pri zbavovaní sa mastnej pokožky, ale aj celulitídy.
Mužská pokožka si príde tiež na svoje. Tí, ktorým sa tvoria zápaly po holení, si nevedia účinok hydrolátu šalvie lekárskej vynachváliť. Muži si obľúbili aj vtieranie hydrolátu šalvie do vlasovej pokožky, čo im pomáha proti lupinám, podporuje rast vlasov.
Múdre staré mamy učili svoje deti žuť lístočky šalvie lekárskej, aby im voňalo z úst, aby odstránili drobné fistulky v ústočkach.